Výživové poradenství

Kdo je výživový poradce

Výživový poradce je odborník, který vám pomůže při zavádění nových stravovacích návyků nejen po stránce nutriční, ale i praktické. Začít se stravovat zdravěji nebo zdravě zhubnout nelze zvládnout za jeden den, a proto je velmi vhodná podpora a pomoc někoho, kdo Vám v začátcích poradí a bude Vám na blízku, když budete potřebovat radu.
Opravdová změna životního stylu a zdravé hubnutí jde s podporou odborníka většinou snadněji a rychleji, než když se na tuto cestu vypravíte úplně sami. Je také mnohem vyšší pravděpodobnost, že pokud budete mít nad sebou někoho, kdo vás bude kontrolovat, motivovat a podporovat, budete se snažit na zvolené cestě setrvat.
Hlavním úkolem výživového poradce je zjistit Váš současný životní styl, způsob stravování, zdravotní stav, genetické dispozice, fyzickou kondici a také Vaše praktické a časové možnosti. Na základě těchto informací Vám navrhne vhodné změny, které povedou k úpravě Vašeho jídelníčku.
Každý kvalitní poradce ke každému klientovi přistupuje individuálně a snaží se vždy naslouchat tomu, co právě cítíte a najít společné řešení, které Vám pomůže dosáhnout vytyčeného cíle.
Naučí Vás, jak se orientovat v nabídce potravin, jaké potraviny kupovat a jak je používat, jak upravovat jídlo zdravěji.
Díky zkušenostem s hubnoucími Vám dokáže pomoci vyřešit některé problémy, které Vás brzdí v úsilí, protože Vy sami je třeba někdy ani nevidíte.


Výživový poradce